داستان کرونا ویروس از کجا شروع شد؟

ماه دسامبر ٢٠١٩ ميلادي، نوعی عفونت شديد تنفسي در شهر ووهان كشور چين گزارش شد. در ابتدا تصور بر این بود که بيماران تاريخچه حضور يا كار در بازار عمده فروش ماهي و غذاهاي دريايي را دارند. این بازار در روز اول ژانويه ٢٠٢٠ تعطيل شد و اقدامات سلامت محيط و گندزدايي در آنجا به طور كامل به انجام رسيد.

تصویر از دستورات بهداشتی
تست تشخیصی

چه مراکزی می توانند تست کرونا ویروس را انجام دهند؟

تست اصلی برای شناسایی  ویروس کرونا ریل تایم پی سی آر است.

لیستی از مراکزی که این تست را انجام میدهند وجود دارد:

۱- آزمایشگاه ملی آنفولانزای دانشکده بهداشت دانشگاه تهران که تمام بیمارستان‌های حوزه دانشگاه علوم پزشکی تهران نمونه‌ها را به اینجا ارسال می‌کنند

۲-…

در شهر من محل انجام تست تشخیص ویروس کرونا کجاست؟

در مراکز استان ها و شهر های مهم در هر استان محلی برای انجام تست تشخیص کرونا پیش بینی شده است که این محل ها در یک لیست و نقشه جامع مشخص است.

دیابت بارداری

چگونه می‌توانم از خودم در مقابل کروناویروس محافظت کنم?

کروناویروس به راحتی انتقال می‌یابد برای جلوگیری از انتشار این ویروس توصیه می‌شود در طور روز به طور مرتب دست‌های خود را با آب و صابون یا محلول های الکلی بشویید. این‌گونه محلول‌ها باعث کشته شدن ویروس‌ها می‌شود

درمان بیماری ناشی از ویروس کرونا چگونه است؟​

درمان سرپایی کلیه افرادی که با علائم گلو درد، سرفه خشک، لرز با یا بدون تب مراجعه می‌کنند باید علائم تنفسی شان بررسی گردد. در مراحل اولیه عفونت بیمار ممکن است بدون تب باشد و فقط با سایر علائم تنفسی مراجعه کند.

دیابت نوجوانان

به عنوان یک زیست شناس وظیفه ام در این روزها چیست؟​

از روز های نخستی که بیماری کورونا که یک بیماری ویروسی با سرعت انتقال بالاتری نسبت به انواع قبلی آن بود در کشور شیوع پیدا کرد انواع مختلفی از رسانه ها و گروه ها و افراد با هئیت های مجهول اطلاعاتی را در بین مردم در فضاهای مجازی منتشر کردند که نه تنها به ایجاد اگاهی و آمادگی در مردم برای مقابله با این بیماری کمکی نمی کرد بلکه فقط به ترس های آن ها دامن میزد. این ترس مهار نشده به تنهایی باعث ایاد مشکل در کنترل وضعیت بحرانی فعلی شد. به طوری که حتا هر فرد با بیماری ساده ی سرما خوردگی به مراکز درمانی هجوم برده و بخاطر نوعی ترس و احتیاط وسواس گونه مراکز درمانی را با سیلی از افراد مواجه کرد. 

همین امر موجب می شود که این مراکز نتوانند خدمات بهتر و کامل تری به افراد مریض با وضعیت حاد ارائه دهند.

نکته این است که این روز ها رسالت هر انسان بخصوص هر زیست شناس افزایش آگاهی و نحوه ی مواجه ی صحیح با این مشکل است. زیست شناسان به عنوان افراد ذی صلاحی هستند که می توانند اطلاعات را به نحو درست از منابع درستی که وجود دارد جمع آوری کنند و قادرند مطالب را به خوبی درک کنند و  نخستین فردی باشند که این مطالب را به خانواده و نزدیکان خود و حتی محیط های بزرگ تر منتقل کنند. 

درباره ی ما

بایوکده گروهی است که تلاش میکند اطلاعات و اخبار در حوزه ی علوم زیستی را در اختیار علاقمندان بگذارد برای این هدف  اطلاعات و اخباری که در حوزه ی این مطالب در پیرامون شما اتفاق می افتد را با ما به اشتراک بگذارید