بیانیه‌ی حریم خصوصی سایت بایوکده

در سایت بایوکده حریم خصوصی همه کاربران حفظ می‌شود. امنیت اطلاعات و حفظ حریم خصوصی کاربران از مهم‌ترین اصولی است که باید در کسب‌وکارهای آنلاین رعایت شود. بنیان‌گزاران و مسولین بایوکده متعهد می‌شوند که بر اساس سیاست حفظ امنیت اطلاعات رفتار کنند. اطلاعات خصوصی کاربران بایوکده و آن دسته از عزیزان بیوتکنولوژیست یا بیولوژیست که در این سایت ثبت‌نام می‌کنند برای هیچ فرد حقیقی یا حقوقی فاش نخواهد شد. بدیهی است که این در صورتی است که به دلیل قانون کشور و به دستور مقامات قضایی مجبور به این کار نشود. از این رو کلیه مشخصات کاربران نظیر آدرس پست‌الکترونیک (ایمیل)؛ شماره تلفن ثابت یا شماره همراه، اسامی یا مشخصاتی که درسایت ثبت شود در اختیار هیچ‌کس قرار نخواهد گرفت. سایت بایوکده فقط در صورتی که خود کاربران اعلام رضایت کرده باشند، برای اطلاع‌رسانی از اطلاعات کاربران استفاده خواهد کرد.

اگر شما اطلاعات شخصی خود را در سایت بایوکده ثبت کنید؛ این اطلاعات فقط در مواردی که در زیر‌آمده است استفاده خواهد شد و فقط با اجازه و موافقت قبلی شما به کار گرفته می‌شود. هدف اصلی ما، فراهم کردن یک تجربه دلچسب، راحت و کارآمد برای شما است. اگر در این مورد پیشنهادی دارید با ما درمیان بگذارید.

اطلاعات شخصی شما پس از کسب اجازه برای موارد زیر استفاده می‌شود:

 1. ارائه خدمات و انجام پشتیبانی از خریداران، مشتریان و کاربران بایوکده
 2. رسیدگی به اختلاف‌های احتمالی
 3. ارائه فاکتورها و رسیدهای مربوط به پرداخت‌های مالی کاربران
 4. اندازه‌گیری و ارتقاء خدمات بایوکده
 5. بهینه‌سازی محتوای ارائه شده در سایت بایوکده
 6. اطلاع‌رسانی در مورد دادوستد‌های هدفمند به کاربران سایت بایوکده
 7. ارائه‌ی پیشنهادهای کارآمد با اجازه‌ی خود کاربران
 8. اطلاع به موقع از به روز‌رسانی سرویس‌ها و خدمات قدیمی و یا ایجاد خدمت یا محصول جدید
 9. در این راستا متعهد می‌شویم که از خرید و فروش موارد غیرمجاز و فعالیت های غیر قانونی و ممنوع پرهیز کنیم.

سایت بایوکده چه اطلاعاتی را جمع آوری می‌نماید؟

بهتر است بدانید وقتی به هر سایتی مراجعه می‌کنید و صفحات آن را مطالعه می‌کنید این سایت به طور اتومات دیتای مشخصی را جمع آوری می‌کند. سایت بایوکده هم از این موضوع مستثنی نیست. اما این اطلاعات که به طور اتوماتیک جمع‌آوری می‌شوند چه چیزهایی می‌توانند باشند؟

 • آدرس آی‌پی‌ کامپیوتر شما قابل ثبت است. آدرس IP در واقع یک عدد است. زمانی که وارد شبکه جهانی می‌شوید این عدد به کامپیوتر شما اختصاص داده می‌شود. این عدد یک عدد منحصر به فرد است که در واقع کامپیوتر شما و وضعیت جغرافیایی شما را نشان می‌دهد (توجه بفرمایید که کسی قادر نیست اطلاعات داخل کامپیوتر شما را ببیند و فقط این عدد قابل مشاهده است).
 • احتمالا شما با جستجو در یک موتور جستجو یا از طریق یک سایت دیگر، یا لینکی در یک صفحه وارد سایت بایوکده شده‌اید. آدرس اینترنتی سایتی که شما را به بایوکده راهنمایی کرده است (مثلاً گوگل)، همچنین تاریخ و زمانی که وارد سایت ما شده‌اید نیز ثبت می‌شود. همینطور مدت زمانی که در سایت بایوکده وقت صرف می‌کنید قابل ثبت است.
 • نام سیستم عاملی که کامپیوتر شما از آن استفاده می‌کند و همینطور نسخه‌ی آن به طور اتوماتیک منتقل می‌شود (برای مثال ویندوز ایکس پی، مک، اندروید یا IOS).
 • Browser مورد استفاده به طور اتوماتیک ثبت می‌شود برای مثال اینترنت اکسپلورر یا کروم.
 • هر صفحه‌ای از سایت بایوکده که شما آنها را مشاهده می‌کنید می‌تواند به طور اتوماتیک ثبت شود.

لازم است یادآوری کنیم این موارد به تمام سایت‌هایی که در اینترنت وجود دارند مربوط است و فقط مربوط به بایوکده نیست. البته بهتر است بدانید که اطلاعاتی غیر از موارد ذکر شده جمع‌آوری و ذخیره نمی‌گردد. مگر این که خود شما تصمیم بگیرید و اطلاعات دیگری در اختیار ما بگذارید. مثلا فرمی را در سایت پر کنید تا بتوانیم کتابی را برایتان پست کنیم. یا بخواهید ایمیلتان را ما بدهید که اطلاعاتی را در قالب‌های مختلف مثل پی‌دی‌اف یا ویدئو در زمینه‌ بیوتکنولورژی یا زیست‌شناسی برایتان بفرستیم. همچنین ممکن است بخواهید برای شرکت در نظرسنجی‌ها اطلاعات مربوط به سن و جنس خود را در اختیار ما بگذارید که همه‌ی این موارد به تمایل خودتان انجام خواهد شد.

از سایت بایوکده چه اطلاعاتی ارسال می‌شود؟

 • کوکی‌ها (Cookies)

حتما بارها با این واژه برخورد کرده‌اید. در واقع کوکی‌ها فایل‌های کوچکی هستند که به طور اتوماتیک بر روی کامپیوتر شما ذخیره می‌شود. این فایل‌های کوچک، فایل‌های ارتباطی بین سرور و کامپیوتر شماست. لازم است بدانید که از نظر امنیتی برای کامپیوتر شما کاملاً بی‌خطر است. برای طراحی سایت‌ها و ایجاد شبکه اینترنت زبان‌های برنامه‌نویسی استفاده می‌شوند و از خصوصیت این زبان‌ها این است که قادرند ارتباط بین سرور، سایت و کامپیوتر شما را برقرار کنند. بر اساس همین خصوصیت اگر شما در مرورگرتان (Browser) امکان استفاده از کوکی را غیرفعال کرده‌باشید؛ نمی‌توانید از خدمات سایت‌های اینترنتی و در نتیجه از سایت بایوکده استفاده کنید.

 • اطلاعاتی‌ که به وسیله‌ی کاربران در فرم‌ها پر می‌شوند.

در سایت بایوکده، کلیه فرم‌های ساخته شده و نیز اطلاعاتی که کاربران در این فرم‌ها ارسال خواهند کرد، کاملاً خصوصی و محرمانه تلقی می‌گردد. هیچ فرد حقیقی یا حقوقی؛ حتی مدیریت و پرسنل خود سایت نیز مجاز به مشاهده و دسترسی به این اطلاعات نیستند. البته ممکن است در مواردی، بنا به دستور مقام قضایی ناچار به مسدود کردن فرم و حذف اطلاعات باشیم. در صورتی که اطلاعات فرم مطابق با مصادیق محتوای مجرمانه باشد – که در اینصورت حتما خود کاربر از این مسئله مطلع خواهد شد – مدیریت سامانه مجاز به دسترسی به اطلاعات خواهد بود. هنگامی که صاحب یک حساب کاربری با مجوز مکتوب و امضا شده خود اجازه دسترسی را صادر کند، مدیریت سامانه مجاز است به این اطلاعات دسترسی یابد.

مطابقت با قوانین

این سامانه در ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی ثبت می‌شود و کاملاً مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران در زمینه فضای سایبری عمل می‌کند. لذا هرگونه فعالیت خلاف شرع و عرف و مغایر با قانون جمهوری اسلامی ایران و آنچه بعنوان محتوای مجرمانه نامیده می‌شود در آن ممنوع است. لطفا جهت مشاهده فهرست مصاديق محتوای مجرمانه به آدرس http://internet.ir/crime_index.html مراجعه فرمایید.