داستان ما

ما نیز چون بسیاری از افراد این سرزمین در فضای آموزشی کشور زیست می کردیم. در این فضا خلا های زیادی وجود داشته است. مثلا برای آموزش ها مناسب منابع اندکی در اختیار است. این منابع اغلب به زبان های غیر فارسی هستند. مترجم های این کتاب ها و منابع اغلب کسانی هستند که در زمینه های مربوطه ، دانش تخصصی ندارند. آموزش های موجود بیش از آنکه به ساده کردن مفاهیم بپردازد به جزئیات بیشتر می پردازد به نحوی که افراد را سر در گم میکند.

این درحالی است که افراد متخصص با مهارت های بیان مفاهیم همواره در محیط های آکادمیک و در گوشه و کنار های این سرزمین حضور دارند. ما در بایوکده بستری فراهم کردیم تا صدای این افراد با بلندگوی بایوکده به گوش شما برسد و این آموزش های ساده و تخصصی در حوزه ی علوم زیستی از طریق این مجرا در دسترس شما عزیزان علاقه مند قرار گیرد. به امید آنکه تلاش های ما مثمر ثمر واقع شود.

اعضای اصلی بایوکده

سایت بایوکده توسط سه تن از دانشجویان مقطع دکترای تخصصی در انستیتوپاستور ایران در رشته های بایوتکنولوژی پزشکی و دارویی اداره می شود.

درباره ی بایوکده

‌بایوکده دهکده‌ی دانش‌های زیستی است که به کسانی کمک می‌کند که می‌خواهند دانش تولید کنند. اما اشتباه نکنید. ما در این وب‌سایت دانش تولید نمی‌کنیم، آن را ترویج می‌دهیم. بسیاری از دوستان که قدم به مقاطع مختلف تحصیلی می‌نهند با دشواری‌هایی در یادگیری روبه‌رو می‌شوند، به طوریکه تصور می‌کنند اطلاعات پایه‌ای ناقص دارند، یا آن‌که نمی‌توانند به خوبی بقیه مطالب را متوجه شوند. اما این‌طور نیست. متاسفانه منابع فارسی تهیه شده برای آموزش زیست‌شناسی در مقاطع مختلف تحصیلی یا ترجمه است که معمولا زیست‌شناسانی آن را ترجمه کرده‌اند که چندان با زبان فارسی به خوبی آشنا نیستند! یا تألیف است و توسط اساتید برای ارتقاء مقام آموزشی به نگارش درآمده است و بنابراین  ساده‌بودن و گویا بودن مطالب  در تألیف این کتاب‌ها در اولویت نیست. بنابراین مطمئن باشید که اگر کتاب‌های اصلی انگلیسی را نخوانده‌اید و از روش‌های دیگر استفاده کرده‌اید حق دارید در درک بعضی از مطالب مشکل داشته باشید. 

ما از طریق روزنی به نام بایوکده راهی ایجاد کرده ایم تا با هر سلیقه‌ و عادتی در یادگیری بتوانید در حوزه ی علوم زیستی فعالیت کنید و در تدوین هرچه زیباتر آینده رشته ی زیست شناسی سهیم باشید.

تلگرام

Biokadeh_1@

اینستاگرام

Biokadehh@

آپارات

www.aparat.com/Biokadeh

حیطه های فعالیت بایوکده

تابلوی بایوکده

بایوکده سعی دارد علاوه بر ارائه ی آموزش های اینترنتی دوره های برای درک بهتر و بیشتر مفاهیم به صورت آنلاین و حضوری برگزار کند:

دوره های آنلاین

دوره های آنلاین برای آموزش در حوزه ی دانش های زیستی

کارگاه

دوره های حضوری و کارگاه های مهارتی و تکنیکی

کتاب آموزشی

کمک به نوشتن کتاب و برنامه ریزی و مدیریت فردی